Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Wyśmienita zabawa na tarnobrzeskim "Śpiewograńcu”
Echo Dnia, Publication date: 2010-02-28

Zobacz orginalny artykuł

Echo Dnia, Grzegorz Lipiec

Wyśmienita zabawa na tarnobrzeskim "Śpiewograńcu”

Tarnobrzeg w ostatni weekend lutego stał się na chwilę polską stolicą piosenki harcerskiej. Atmosfera była naprawdę gorąca, ale jury i tak nikomu nie przyznało głównej nagrody.

Sala Tarnobrzeskiego Domu Kultury w sobotni wieczór pękała w szwach. 17 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Śpiewograniec” zgromadziła rekordową ilość uczestników, w eliminacjach wzięło udział 25 zespołów harcerskich, czyli ponad trzysta osób. Każdy dawał z siebie wszystko, ale i doskonale się przy tym bawił.

ZWRACALIŚMY UWAGĘ NA WSZYSTKO
Każdy z uczestników wykonał w trakcie koncertu po dwie obowiązkowe piosenki oraz jedną tematyczną, opowiadającą o górach. Jury w składzie: Janusz Szwed, Czesław Chabel, Robert Kędziora i Jacek Drożdżal oceniało zespoły, biorące udział w konkursie w dwóch różnych kategoriach: grających z własnym akompaniamentem oraz tych, którzy korzystali z podkładów muzycznych.
- Zwracaliśmy uwagę na wszystkie detale występu młodych harcerek i harcerzy - mówi Robert Kędziora, członek jury oraz organizator "Śpiewograńca”. - Ocenialiśmy muzykalność, poczucie rytmu, własną interpretację utworów, dobór repertuaru oraz walory głosowe wykonawców.
Niestety, komisja konkursowa postanowiła nie przyznać głównej nagrody. Dlaczego? - Poziom artystyczny był słabszy niż w poprzednich latach. Uznaliśmy, więc że nikt nie zasłużył na Grand Prix "Śpiewograńca” - dodaje Robert Kędziora.

WYGRALI "NIEBEM DO WYNAJĘCIA”
Przy braku zespołu, który zdobywa Grand Prix za największych zwycięzców "Śpiewograńca” uznano grupę JAAAMW-u z Kołaczyc. Harcerki z 307 Kołaczyckiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Wilki” imienia Andrzeja Małkowskiego wspomagane przez Wojciecha Zajdela okazały się bezkonkurencyjne w kategorii "Samodzielny akompaniament”. Publiczności szczególnie spodobał się utwór "Niebo do wynajęcia” w wykonaniu kołaczyckiego zespołu.
- Jesteśmy w Tarnobrzegu po raz ósmy, a do tej pory zdobywaliśmy tylko wyróżnienia, dlatego nie da się opisać naszej radości - powiedział Echu Dnia Wojciech Zajdel z JAAAMW-u tuż po ogłoszeniu ostatecznych wyników konkursu. - Nie było łatwo, bo na "Śpiewograńca” przyjeżdżają naprawdę doskonali wokaliści, wokalistki oraz instrumentaliści.
Kolejne miejsca zajął zespół 217 ŁWDW i Przyjaciele z Łodzi oraz 34 RwDH z Rzeszowa. W kategorii "Podkład muzyczny” bezkonkurencyjna okazała się grupa LAKED z Nowin. Drugie miejsce przypadło w udziale Wichrom z Mirca.

WYŚMIENITA ZABAWA
W trakcie wieczornego koncertu galowego nikt się nie nudził. Harcerki oraz harcerze bawili się doskonale nawet przy lirycznej muzycy w wykonaniu zespołu "Małżeństwo z rozsądku”.
- Atmosfera na "Śpiewograńcu” jest fantastyczna - mówi Paulina Kawa z rzeszowskiej 51 Drużyny Harcerskiej "Żuawi”. - W piątek spotkanie integracyjne, gdzie mogliśmy poznać skautów z całej Polski, w sobotę cały dzień śpiewamy, tańczymy i wyśmienicie się bawimy. Szkoda, że festiwal dobiegł już do końca.
Organizatorami festiwalu jest: Komenda Hufca ZHP w Tarnobrzegu, Stowarzyszenie ESTEKA, Zespół Redakcyjny "Synogarlica” oraz 11 Tarnobrzeska Drużyna Harcerska "Wrzosowisko”. "Echo Dnia” sprawowało patronat medialny nad "Śpiewograńcem”.

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

XVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej ŚPIEWOGRANIEC
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]